7/19/2012

DIY| spodenki z ćwiekami
Moje ulubione zajęcie zaraz po tworzeniu stylizacji to przeróbka ciuszków. Coś, można zrobić z niczego :) Spodenki były wykonane dla mojej przyjaciółki Sandry ( fajny ma tyłeczek, nie? :)) bo wiem, że od dawna szalała na ich punkcie :) Wystarczyło trochę ćwieków i nożyczki aby zobaczyć jej szczery uśmiech na twarzy :)


Wbijanie ćwieków jest pracochłonne, zajęło mi to około 2h ( z małymi przerwami). Trzeba mocno i dokładnie wbić ćwiek, aby nie odpadał, następnie mocno zagiąć ostrą końcówkę, żeby można było spokojnie siadać. Przymierzałam je osobiście, i muszę przyznać że nie odczuwa się ich ani trochę.
 Kiedy kieszonka była już gotowa zajęłam się ich strzępieniem. W prawdzie nie miałam pojęcia jak to się robi, ale znalazłam bardzo ciekawy sposób. Należy porozcinać nogawki spodenek ( zdjęcie poniżej) w paski o szerokości 2-3 cm. Cienkie paski zdecydowanie ułatwiają ich strzępienie. Z dwóch stron materiału odciągać niebieskie nitki w dwie strony. A białe, widoczne na drugim zdjęciu po prostu wyjąć. Całość mi się bardzo podoba, zrobię sobie takie po powrocie z Anglii, pozdrawiam :)