7/15/2013

LIFE| Wywiad z Edytą Jermacz; kolekcja Knock Out

Knock Out Spring Summer 2014 by Edyta Jermacz
Edyta Jermacz- młoda, zdolna projektantka, która poznałam osobiście podczas obozu FashionTweek. Od początku zaintrygowała mnie swoją osobowością i spontanicznością. Edyta jest szaloną i radosną kobietą, która nauczyła mnie wielu przydatnych rzeczy w dziedzinie projektowania. Jest założycielką projektu modowego, powstałego w 2011r- KLU. Więcej informacji o jej osobie znajdziecie na oficjalnej stronie KLU, lub na facebooku Miałam możliwość przeprowadzenia krótkiego wywiadu z projektantką. Poniżej znajdziecie odpowiedzi na zadane przeze mnie pytania- zapraszam do lektury.
Jej nowa kolekcja Knock Out urzekła mnie dynamicznością, ekstrawagancją, i co najważniejsze cudownym klimatem a także fenomenalnym połączeniem różnych faktur materiału. Razem z cudowną ekipą ((fotograf Jakub Kamińskimodelka Alexa Materska, stylista Anatol Rafał Orłowicz) stworzyła coś, co moim zdaniem zasługuje na olbrzymie wyróżnienie. Gdy tylko ubrania pojawią się na showroom'ie skuszę się na pewno na małe co nieco. Moje słowa w pełni nie wyrażą magii jej kolekcji, także- czytajcie i podziwiajcie:\

Kto stanowił dla Ciebie największą inspirację podczas tworzenia kolekcji Knock Out? 

Kilka miesięcy temu trafiłam na historię Jacka Depseya zwanego Tiger Jackiem. Był to charyzmatyczny boxer –celebryta . Poza faktem, że powalał przeciwników w pierwszych rundach ,budził w publiczności dzikie emocje. W trakcie jego walk była taka wrzawa że nie słychać było gongów, a ludzie traktowali go na równi z gwiazdami kina. Od jego historii zaczerpnęłam myśl przewodnią do kolekcji. W boxie podoba mi się prymitywna siła woli która decyduje o zwycięstwie. Chciałam umieścić ją w kolekcji.Jak wygląda tworzenie kolekcji? Ile czasu na to poświęcasz? 

Generalnie w moim projektowaniu jest duża spontaniczność. Nie trzymam się sztywno koncepcji i modele powstają dosyć naturalnie. Po tym jak pojawia się koncepcja zaczynam szukać tkanin i dobieram je stopniowo, czasem jakieś dokupuje nawet wtedy kiedy kolekcja jest już prawie ukończona. Ta kolekcja powstawała około 4 miesiące jeśli mam liczyć od daty zakupu pierwszej tkaniny do kolekcji i obmyślania koncepcyjnego, ale intensywnie pracowałam ostatnie dwa tygodnie, wcześniej zbierałam tkaniny i składałam formy w kolekcję.

Opisz krótko swoją drogę do kariery. Czy było trudno wspiąć się na szczyt? 

Nie wiem , nie jestem na szczycie :D Z mojej drogi jeszcze szczytu nie widać.
.

Jak oceniasz styl Polaków? Czy Polacy chętnie kupują Twoje ubrania? 

Styl Polaków jest rożny w rożnych miastach , myślę że w ostatnich latach bardzo się poprawił :D. Grupa moich odbiorców nie jest bardzo duża, myślę że są to ludzie z dużym dystansem do siebie , szukający awangardowych ubrań

Jak wygląda Twoja szafa? Znajdziemy tam projekty od sławnych projektantów mody?

Jestem modowym freakiem mam dużo ubrań i butów. Mam kilka rzeczy od znanych projektantów, ale głównie kupuję to w czym się zakocham. Nigdy nie kupiłabym czegos co mi się średnio podoba tylko dlatego że ma metkę od znanego projektanta. Co sądzisz o stylu DENZEE? Jakie dałabyś wskazówki dla młodych ludzi, którzy próbują coś samodzielnie stworzyć?

 Myślę że styl Denzee jest bardzo dziewczęcy z odrobiną kobiecej elegancji. Co do wskazowek myslę najwazniejsza jest ciężka praca i konsekwencja, uważam że pracowity, zacięty człowiek, może więcej zdziałać niż najzdolniejszy a leniwy J. Poza tym wierzę w to że życie spełnia nam marzenia, jeśli czegoś się uparcie chce to się to dostanie, tylko nie można się poddawać.

Pozdrawiam!!!  :))))
Dziękuję Edyto za miło przeprowadzony wywiad- mam nadzieję, że w niedalekiej przyszłości będziemy miały okazję razem poprojektować :)


edyta jermacz&denzee.blogspot.com