2/21/2015

DIY| Pomysł na prezent dla ukochanej- szminki
Chyba każda kobieta uwielbia od czasu do czasu dostawać kwiaty :) Jeśli natomiast uważacie, że kwiaty to strata pieniędzy ( w końcu po 2 dniach lądują w koszu) proponuję wykonać własnoręcznie różyczki- a przy okazji podarować swojej kobiecie szminkę lub lakier do paznokci, czyli coś co na pewno jej się przyda ( kosmetyków NIGDY ZA WIELE, prawda?! :) ) Połączenie przyjemnego z użytecznym :)
Takie kwiatki to także sposób przechowywania szminek. Wystarczy włożyć kwiatki do doniczki i mamy piękną ozdobę a także niebanalne miejsce do ich przechowywania.Będziecie potrzebować:
- szminkę lub lakier do paznokci (koszt to od 5zł do 30zł)
-dwie bibuły (koszt 2,40zł)
- wykałaczki ( 12sztuk na 3 kwiaty) 
- taśmę klejącą
-nożyczki

Pierwszy krok to doklejenie wykałaczek do zatyczki szminki- nie na odwrót! ( ten trik pozwoli nam na to, że z gotowej róży wyjmiemy szminkę i będziemy mogły jej używać bez zepsucia prezentu) Koniec wykałaczek zabezpieczamy taśmą. Następnie przechodzimy do odcięcia kawałka czerwonej bibuły i stworzenia z niej płatków. Nic bardziej banalnego :) To samo robimy z bibułą zieloną i zawijamy ją wokół wykałaczek- tworząc łodygę.
Myślę, że każda dziewczyna ucieszy się z trochę nietypowej róży.. Wystarczy trochę sprytu a co najważniejsze- ten prezent nie wymaga żadnej zdolności plastycznej. 
Do dzieła! :)