1/02/2013

DIY| pumpy z koszuliW wakacje z okazji moich szesnastych urodzin pojechałam na FashionTweek ( relacja1 relacja2 ) i bardzo dużo nauczyłam się podczas projektowania ubrań. Kto by pomyślał, że z męskiej koszuli można zrobić modne pumpy? Dostałam pod choinkę maszynę do szycia, która ułatwi mi wszelką pracę nad projektami.. Manekin jest jeszcze w drodze, ale już niedługo pan kurier zapuka do moich drzwi :)Potrzebne wam będą:
- koszula męska
-mydło krawieckie
-szpileczki
Pierwszym krokiem jest zwężenie rękawów ( które służą nam jako nogawki do spodni). Bierzemy swoje rurki,  i odrysowujemy ( zostawiając 2 cm odstępu) mydłem krawieckim linie. Nogawki wyszły tak jak chciałam- luźne i bardzo długie. Pamiętajmy, że szyjemy na lewej stronie.
Kolejny krok to zwężenie pasa wzdłuż boków koszuli. Najtrudniejszy moment to odpowiednie wycięcie kroku a następnie zszycie go. Po wielokrotnym przymierzaniu  spodni, znalazłam, odrysowałam i wycięłam krok a następnie go zszyłam. Na końcu wystarczy doszyć guzik w pasie i jedyne pumpy na świecie mamy gotowe! :)