8/17/2012

LIFE| fashionTweekWitam po długiej przerwie :) Od 8.08 do 14.08. 2012 byłam na tygodniowym szkoleniu fashionTweek ( pierwszego w Polsce!) w którym uczono nas w trzech dziedzinach- STYLIZACJA, PROJEKTOWANIE i KRAWIECTWO :) Obóz został zorganizowany przez zdolnego Jędrzeja, a odbywał się w pięknym i malowniczym Gdańsku. Cały mój wyjazd był prezentem urodzinowym na szesnaste urodziny :) Dziękuję Martynie za pomysł, oraz Adze i Mamie za pomoc finansową :P


Zajęcia stylizacji prowadziła Julia Kuczyńska MAFFASHION ( dowiedz się więcej) Moje obawy o tym, że Julia będzie się "wywyższała" wcale się nie sprawdziły. Miła atmosfera i energia jaką nam dawała sprawiały że czas spędzony z nią był niezapomniany. W rzeczywistości Maff jest niższa i drobniejsza niż w moich wyobrażeniach.. :)


 Na zajęciach stylizacji m.in. mówiłyśmy o swoich wadach i zaletach w wyglądzie, dzięki czemu Julia pomogła nam skorygować wady dobierając odpowiednie ubrania, robiłyśmy zdjęcia potem je przerabiając w programach których używa Maffashion, oglądałyśmy film Coco Chanel, robiłyśmy kolaże z gazet, w których oceniałyśmy sylwetki i dobierałyśmy do nich odpowiednie stroje, brałyśmy udział w konkursie ( w którym trzeba było zrobić wakacyjne zdjęcie bez twarzy) ,a do wygrania była rzecz ze sklepu StaffByMaff, niestety nie udało mi się wygrać, ale WSZYSTKIE DZIEWCZYNY na pamiątkę dostaną.. LEGGINSY Z KOLAŻEM NASZYCH ZDJĘĆ, KTÓRE BĘDĄ W SPRZEDAŻY! :D Zdjęcie poniżej z moimi nóżkami trafi właśnie na te legginsy :)


 Krawiectwo natomiast prowadziła sympatyczna Pani Monika, która nauczyła nas podstaw szycia na maszynie oraz podstawowych wzorków robionych ręcznie :) Miałyśmy do dyspozycji 12 maszyn i 21 manekinów :) O projektowaniu napiszę jutro, w oddzielnym poście, pokazując coś co stworzyłam sama :) Nie obędzie się bez mixu! :)A na koniec filmik stworzony przez Julię, opisujący cały ten tydzień :) Miłego oglądania!


17 komentarzy:

 1. Ale Ci zazdroszcze *.* To musiało być niesamowite przeżycie ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. ale świetny pomysł na obóz, zazdroszczę :)

  OdpowiedzUsuń
 3. fantastycznie ze ja poznałaś- jej rady pewnie bezcenne- widzę tu masę fajnych rzeczy :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ej ale super. Na serio dopiero masz skończone 16 lat? A myślałam ze jesteś w moim wieku. Super zajęcia - zazdroszczę sama bym chciała się trochę podszkolić w krawiectwie - szyję ręcznie ale to powolne jest a maszyny nie umiem obsługiwać T.T. Mam parę małych pomysłów na ciuchy ale nie sądzę żebym była przez nie kiedykolwiek sławna. Raczej w domowym zaciszu coś tam wyczaruję dla siebie. Dajesz czadu w przyszłości bo widzę ze projektowanie cię kręci i jesteś trandsetterką z krwi i kości :***

  OdpowiedzUsuń
 5. No no, wszystko wygląda na bardzo ciekawy wyjazd :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Ojej, ale Ci zazdroszczę. Sama chciałam pojechać, jedna z rzeczy która trafiła na listę moich marzeń gdy tylko o tym się dowiedziałam. Na pewno było fajnie spotkać się z dziewczynami i w ogóle. :) Świetnie. ;)

  Pozdrawiam, Oliwia
  zapraszam do mnie: inspiritsss.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 7. Fajne te zdjęcie z kołem ratunkowym ;)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz :) Jeżeli podoba Ci się blog- po prostu dodaj go do obserwowanych, a ja zrobię to samo :)